Skip to content

Nordens ledande företag inom live- och underhållningsindustrin

All Things Live Sweden representerar ett 120-tal av Sveriges mest framstående artister, skådespelare, komiker, profiler och producerar konserter, shower, musikaler, stand up comedy, teater och dansföreställningar över hela Skandinavien.

All Things Live Sweden producerar bland annat En man som heter Ove, Hjälp mig inte, Räkhäst – I huvudet på Per Andersson, Tommy Körberg – Grand Finale, ART, Melodifestivalen, turnéer med artister som Veronica MaggioMiss LiLena PhilipssonSarah Dawn FinerWeeping WillowsPeg ParnevikThomas StenströmPale HoneyNewkidLinn Koch-Emmery och Eva Dahlgren – samt agerar agentur och bokningsbolag för komiker och humor-influencers såsom Johanna Nordström, Johan Glans, Keyyo, Edvin Törnblom, Jenny Strömstedt, Filip Dikmen, Carin Da Silva, David Batra m fl.

All Things Live är sedan december 2018 den största oberoende aktören i Norden inom live-/underhållningsindustrin. All Things Lives sammantagna erbjudande täcker hela spektrumet från lokala norska akter till svenska musikproduktioner och danska stand-up-evenemang till arenakonserter med internationella artister som  Justin Bieber, Shawn Mendes, Celine Dion, Green Day, Britney Spears och Eminem.

Vår företagskultur kännetecknas av prestigelöshet och professionalism i alla led. Sedan 2011 driver vi ett aktivt jämställdhets- och mångfaldsarbete och detta är en viktig del av vår värdegrund. Våra värdeord är mod, tydlighet, engagemang och glädje.

All Things Live A House

Växel
08-440 92 00
info@allthingslive.se

Hitta hit
All Things Live Sweden
A House, Östermalmsgatan 26A
114 26 Stockholm

Kontakta oss

Observera att inga biljettköp sker direkt via oss. Köplänkar till auktoriserade biljettförsäljare finns på respektive artistsida. Om du har frågor gällande din bokning eller biljett, hänvisar vi dig till den leverantör du köpt biljetterna av (ex. TicketmasterTicksterEventim, Transticket, TixNorticAXS, Tessitura, Enta och Biljettforum)

Tänk på att aldrig köpa biljetter i andra hand! Använd alltid köplänken som finns här på vår hemsida. Har du frågor rörande evenemanget se vanliga frågor eller maila till biljett@allthingslive.se.

Besöks- och postadress
All Things Live Sweden
A house, Östermalmsgatan 26A
114 26 Stockholm

Organisationsnummer
556680-8381

Fakturor ställs ut till All Things Live Sweden AB och mejlas i pdf-form till faktura@allthingslive.se.

 

Vi som jobbar här

Adam Warhester

Biljettansvarig

adam.warhester@allthingslive.se

Agnes Olander

Marknadskoordinator

agnes.olander@allthingslive.se

Alexandra Ottenståhl

Manager/influencer marketing executive

alexandra.ottenstahl@allthingslive.se

Ali Eftekhari

Promotor, Head of festivals and Special events

ali.eftekhari@allthingslive.com

Annika Flygge

Projektledare

annika.flygge@allthingslive.se

Åsa Holmgren

Producent

asa.holmgren@allthingslive.se

Charlotta Nyqvist

Marknadskoordinator

charlotta.nyqvist@allthingslive.se

Christian Määttä

Försäljningschef Agentur

christian.maatta@allthingslive.se

Daniel Mirchevski

Projektkoordinator

daniel.mirchevski@allthingslive.se

Daniel Osowski

Ansvarig Marknad / Grafisk Formgivare

daniel.osowski@allthingslive.se

David Maloney

Head Promotor ATL

david.maloney@allthingslive.se

Elin Bolmstrand

Ansvarig Produktion

elin.bolmstrand@allthingslive.se

Evelina Minberger

Head of Client

evelina.minberger@allthingslive.se

Hanna Ferm

Projektledare företagsevent

hanna.ferm@allthingslive.se

Johan Lindqvist

Ansvarig agentverksamhet

johan.lindqvist@allthingslive.se

Jonas Kahnlund

Producent / Ansvarig podcast och humorproduktioner

jonas.kahnlund@allthingslive.se

Josefin Nygren

Manager

josefin.nygren@allthingslive.se

Kian Rahbari

Promotor

kian@yourthing.se

Kristoffer Dezsi

Projektledare

kristoffer.dezsi@allthingslive.se

Leif Henriksson

Exekutiv producent

leif.henriksson@allthinglive.se

Lina Nilsson

Biljettchef

lina.nilsson@allthingslive.se

Linn Hutchinson

Säljare

linn.hutchinson@allthingslive.se

Lotta Carlson

Försäljnings- och affärsutvecklare Podd

lotta.carlson@allthingslive.se

Louise Ahlander Holmberg

Ekonomiadmin/bokningsagent

louise.ahlander@allthingslive.se

Lovisa Delehag

Operativ chef och HR-chef

lovisa.delehag@allthingslive.se

Lycke Ramel

Content manager

lycke.ramel@allthingslive.se

Maja Östling

Projektledare

maja.ostling@allthingslive.se

Maryam Drame

Projektledare

maryam.drame@allthingslive.se
Mia

Mia Persson

Redovisningsansvarig

mia.persson@allthingslive.se

Mikael Lindström

Tekniskt Produktionsansvarig

mikael.lindstrom@allthingslive.se

Monia Ayed

Producent

monia.ayed@allthingslive.se

My Bergman

Agent (föräldraledig)

my.bergman@allthingslive.se

Niklas Brosjö

Key Account Manager

niklas.brosjo@allthingslive.se

Paulina Hallberg

Growth Marketer

paulina.hallberg@allthingslive.se

Pernilla Thagaard

Projektledare

pernilla.thagaard@allthingslive.se

Robert Almström

Ekonomi- och IT-chef

robert.almstrom@allthingslive.se

Sabina Donoukara

Agentchef Humoragenturen

sabina@allthingslive.se

Sofia Folkesson

Projektledare

sofia.folkesson@allthingslive.se

Stephanie Bierke

Projektledare (Föräldraledig)

stephanie.bierke@allthingslive.se
Svante

Svante Isberg

Ansvarig Sponsring och partnerskap

svante.isberg@allthingslive.se

Tina Söderberg

Office Manager

tina.soderberg@allthingslive.se

Tobias Witting

Projektledare

tobias.witting@allthingslive.se

Torbjörn Smedhag

Säljare

torbjorn.smedhag@allthingslive.se

Tove Björnung Cederholm

Marknadskoordinator

tove.cederholm@allthingslive.se

Ulrika Hurtig

Key account Manager

ulrika.hurtig@allthingslive.se

Victor Fagerquist

Brand Manager

victor.fagerquist@allthingslive.se

Victoria Norberg

Redovisningsekonom

victoria.norberg@allthingslive.se